Skip to content Skip to footer
KİŞİSEL VERİLERİN KORUNMASI HUKUKU
Kişisel Verilerin Korunması Hukuku Gereğince Sahip Olduğum Yükümlülükler Nelerdir?
Kişisel veri koruma hukuku düzenlemeleri veri sorumluları için bir takım yükümlülükler getirmiştir. Genel olarak aydınlatma yükümlülüğü, veri güvenliği, kurul kararlarına uyma ve kayıt yükümlülüğü olarak sınıflanan bu yükümlülüklerin içerikleri veri sorumlusuna göre değişmektedir. Bu süreçte veri sorumlularının sektörel ve iş modeli özelinde analizi yapılarak kişisel veri koruma hukuku gereğince uyması gereken yükümlülükler proje bazlı olarak sağlanmaktadır. Eğitim çalışmaları ve dokümanlar ile desteklenen bu sürecin sonunda veri sorumlusunun yükümlülükleri belirlenerek dökümanlar ve politikalar ile süreç tamamlanmaktadır.

Kişisel Veri Koruma Hukuku Gereğince Hazırlamam Gereken Dokümanlar Nelerdir?

Kişisel veri koruma hukuku gereğince veri sorumlularının ilgili kişilerin kişisel verilerin işlenmesi ile ilgili aydınlatma ve gerektiği hallerde ilgili kişilerin açık rızalarını alma yükümlülüğü bulunmaktadır. Bu yükümlülüklerin yerine getirilmesi amacı ile hazırladığımız formların hukuka uygun olması için kişisel verinin nerede, hangi amaç ve sebeplerle ne şekilde işlendiğinin tespiti büyük önem taşımaktadır. Yine internet sitelerinde yer alması gereken gizlilik politikaları,, çerez politikaları ve diğer formların da kurul kararları ve mevzuatına uygun olarak, alanında uzman kişilerce hazırlanması ileride doğabilecek yüksek para cezalarında önleyici rol oynamaktadır.

İhtiyacınız olan kişisel veri koruma hukuku dökümanlarının tespiti ve hazırlanması amacı ile iş modeliniz ve şirketinizin çalışma şekli ile ilgili detaylı analiz yapıyoruz. Analizden sonra ihtiyacınız olan formları bu alanda yıllardır süregelen tecrübemiz ışığında hazırlıyor ve kullanım şekline ilişkin detaylı bir bilgilendirme sunuyoruz.

This site is registered on wpml.org as a development site.