Çözüm odaklı, hızlı ve pratik bir yaklaşım benimsiyoruz.


Av. Ayşegül Zengin Hakkında

Çağı Yakalayan Hukuk

1988 yılında Kırıkkale’de dünyaya geldi. İzmir’de büyüyen Ayşegül Zengin, ilk, orta ve lise eğitimini İzmir, Mersin ve Ankara’da tamamladı. 2009 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun oldu.

2011 yılında ise İzmir’de profesyonel meslek yaşantısına başladı. Bu süre içerisinde, birçoğu şirketlerden oluşan yerli ve yabancı müvekkillerin avukatlığını ve hukuk danışmanlığını yaptı. Serbest Bölgeler Mevzuatı üzerinde de çalışan Zengin, aynı zamanda Ege Serbest Bölge İşadamları Derneği ile Serbest Bölge Dernekler Platformu’nun hukuk danışmanlığı görevlerini üstlendi.

2013 yılında tüketicilerin markalar hakkında şikayetlerini dile getirdiği internet sitelerinin markalardan talep ettiği üyelik ücreti talebinin haksız olduğu iddiasını açtığı dava ile dile getirdi. 2015 yılında Yargıtay verdiği emsal niteliğindeki karar ile tüketici şikayet sitelerinin markalardan üyelik ücreti talebinin haksız rekabet teşkil ettiği ve hukuka aykırı olduğu kesinleşti.

2015-2016 yılında Cambridge Stafford House ve Cambridge Law Studio Okulları’nda İngilizce ve Hukuk İngilizcesi eğitimi alan Zengin, yaşamına bir süre İngiltere’de devam etti.

2017 yılında Zengin Hukuk ve Danışmanlık’ı kurarak çoğunluğu teknoloji, yazılım ve e-ticaret alanında birçok şirket ve girişimle çalışmaya başladı. “Startup Hukuku” ve “E-Ticaret Hukuku” konularında birçok proje ve programda konuşmacı ve eğitmen olarak yer alan Zengin, ulusal çapta birçok projede de mentör olarak rol almaktadır.

E-ticaret hukuku, startup hukuku ve bilişim hukuku başlıca çalışma alanları olmakla birlikte birçok şirketin Kişisel Verilerin Korunması Kanunu’na uyum sürecinde yer alarak dijitalleşme aşamalarında da hukuk danışmanlığı hizmeti vermektedir.

‘Çağı yakalayan hukuk’ anlayışı çerçevesinde çözüm odaklı, hızlı ve pratik bir yaklaşımla meslek hayatına devam eden Zengin, aynı zamanda TOBB İzmir Kadın Girişimciler Kurulu ve JCI (Junior Chamber International) Genç Girişimciler ve Liderler Derneği üyesidir.

İletişim

Sizlere yardımcı olabileceğimizi düşünüyorsanız, hemen şimdi bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bize Ulaşın